" />

زیبایی یک رویا نیست اگر مشکلات جلدی زیبایی دارید با ما به تماس شوید!

از ساعت ۹ صبح الی ۶ عصر بعد از ظهر: شفاخانه جلدی زیبایی آروین، دهبوری کابل , 0786005356

سرطان ۳۰

چهار روش برتر تداوی چملکی پیشانی و دور چشم

Share Button

چملکی های پیشانی اولین علایم پیری ظاهری جلد میباشند که در روی بوجود می آیند.
ظهور چملکی های جلدی در پیشانی و دور چشم معمولا بعد از ۳۵ سالگی باید صورت گیرد اما نزد بعضی افراد خط پیشانی در سنین بسیار پایین حتی در شروع ۲۰ سالگی میتوانند آشکار گردند.
علت خط های پیشانی زیاد بوده از جمله میتوان از معروض شدن به شعاع آفتاب، سگرت کشیدن، تشویش و اضطراب، ارثیت، عادت به بلند انداختن زیاد ابرو ها در هنگام صحبت کردن، تغذیه نامتناسب و مراقبت ناسالم جلد میباشد.
❓چگونه از خط های پیشانی و دور چشم وقایه کنیم.
✅جلد تانرا از شعاع آفتاب محافظت کنید.
✅تشویش نکنید!
✅از جلد تان به بهترین وجهه مراقبت کنید.
✅تغذیه متوازن داشته باشید.
✅خواب کافی داشته باشید.
✅سگرت نکشید.
❓خط های دور چشم و پیشانی چگونه تداوی میگردد؟

⭕بوتاکس: بهترین روش چملکی ها و یا خط های نواحی دور چشم و پیشانی استفاده از بوتاکس است. این پیچکاری از سم بوتلنیوم ساخته شده سبب بی حرکتی موقعی عضلاتی میشود که سبب بوجود آمدن این چملکی ها میشود. دوام تاثیر بوتاکس ۴ تا شش ماه میباشد.
لینک یوتیوب https://youtu.be/oyzRKRrjgis

⭕ پی آر پی: Platelets rich plasma یا پلازمای غنی از صفیحات که از خون خود شخص تهیه میشود با گرفتن خود خود شخص و جدا سازی پلازمای غنی از صفیحات دمویه یک مایع طبیعی جوانسازی خیلی عالی تهیه میگردد که زرق آن در پیشانی و دور چشم سبب کولاژنسازی گردیده و چملکی های ظریف پیشانی و دور چشم را به صورت کامل و چملکی های عمیق را بصورت نسبی از بین میبرد. چهار بار ماه یکبار میشود و تاثیرات آن طولانی مدت است. بعدا برای حفظ جوانی تان میتواند آنرا هر شش تا یکسال بعد یکبار انجام دهید.

لینک ویدیو
https://youtu.be/rp1rrhvnfZk

⭕ پلاسما: یک میتود جدید جوانسازی جلد که با ایجاد زخم های سطحی در نواحی مطلوب سبب شروع پروسه ترمیمی جلد گردیده و سبب کاهش دایمی چملکی های دور چشم میگردد این روش را میتوان بطور مصون و مطمین در تداوی افتادگی و چملکی پلک های بالا و پایین هم استفاده نمود که متاسفانه قبلا برای جوانسازی این نواحی صرف میتوانستیم از عملیات جراحی استفاده کنیم. و پلاسما یگانه روش غیر جراحی زیبایی چشم و رفع چملکی پلکها و دور چشم میباشد. این روش یک تا سه بار اجرا میگردد فواصل بین هر جلسه یک دو تا ماه است.
‏https://youtu.be/rp1rrhvnfZk

⭕ فراکشنال آر اف یا Fractional RF: یکی از تداوی های بسیار خوب و موثر چملکی پیشانی و دور چشم میباشد که با استفاده از ماشین خاص سوزن های بسیار کوچک به عمق یک تا دو میلیمتر داخل جلد گردیده و با آزاد سازی امواج Radio frequency سبب ایجاد گرما و آسیب به کولاژن جلد گردیده و سبب کولاژنسازی در تحت جلد گردیده و چملکی ها را بصورت نسبی تا کامل با در نظر داشت عمق چملکی ها از بین میبرد. این تداوی نیاز به سه تا چهار جلسه دارد که هر ماه یکبار صورت میگیرد.
https://youtu.be/G_2K8Zrq1n0‏⭕ از میتود های دیگری که در شفاخانه جلدی آروین برای رفع چملکی های دور چشم و پیشانی انجام میگردد میتوان از هایفو، میکرونیدلینگ و در ما پلانینگ نامبرد که معلومات درین موارد را میتوانید در وبسایت ما بخوانید.
www.arvinhospital.com

داکتر محمد عارف عابد

داکتر محمد عارف عابد متخصص جلدی زیبایی دیپلوم تخصص جلدی در انستیتوت جلدی ( تایلند ) عضو انجمن متخصصین جلدی زیبایی هندوستان

No comments yet.

Add a comment