" />

زیبایی یک رویا نیست اگر مشکلات جلدی زیبایی دارید با ما به تماس شوید!

از ساعت ۹ صبح الی ۶ عصر بعد از ظهر: شفاخانه جلدی زیبایی آروین، دهبوری کابل , 0786005356

ثور ۱۹

چرب نمودن مو با روغن زیتون

Share Button

ایا آیا لازم است موهای خود را با روغن زیتون چرب نمایید؟

در جواب این سوال داکتر احمد نادر نادری متخصص امراض جلدی شفاخانه جلدی آروین چنین گفتند:
چرب نمودن موها با روغن زیتون بستگی به نوع موی شما دارد اگر جلد شما خشک باشد برای از بین بردن خشکی مو های تان از روغن زیتون استفاده نمایید اما اگر شما مو های چرب دارید چرب نمودن مو با روغن زیتون میتواند سبب بوجود آمدن بخار های چرکین که بنام فولیکولیت یاد میگردد گردیده و همچنان تشدید سبب سبوسک سر تان گردد.
اگر شما جلد و موی خشک و سبوسک سر دارید که از سبب خشکی جلد سر ایجاد می گردد می توانید با استفاده از روغن زیتون سبوسک سر تانرا کنترول نمایید.
‏یکی از مزایای دیگر استفاده روغن زیتون کمتر نمایان شدن موهای سفید می باشد روغن زیتون با براق نمودن موها سبب می گردد سفیدی موها کمتر معلوم گردد اما استعمال روغن زیتون نمیتواند موها را از ریشه سیاه نمایند.
‏ اگر شما موهای طبیعی داشته باشید و از موخوره با شکنندگی مو و سبوسک سر شاکی باشید شما می توانید از روغن زیتون در نوک موهایتان استفاده نماید این کار را نیم ساعت قبل از شستن موها انجام دهید.
‏ استفاده از روغن زیتون قبل از شستن موها می تواند از آسیب کیمیاوی که از اثر مواد کیمیاوی شامپو بالای موها وارد میگردد جلوگیری نموده و از شکنندگی موها و موخوره جلوگیری نماید.

داکتر محمد عارف عابد

داکتر محمد عارف عابد متخصص جلدی زیبایی دیپلوم تخصص جلدی در انستیتوت جلدی ( تایلند ) عضو انجمن متخصصین جلدی زیبایی هندوستان

No comments yet.

Add a comment