" />

زیبایی یک رویا نیست اگر مشکلات جلدی زیبایی دارید با ما به تماس شوید!

از ساعت ۹ صبح الی ۶ عصر بعد از ظهر: شفاخانه جلدی زیبایی آروین، دهبوری کابل , 0786005356

جدی ۱۹

منافذ باز جلد یاومسامات جلد

Share Button

منافذ باز یا مسامات بزرگ جلد چی هستند؟

تداوی مسامات جلد

منافذ باز جلد

منافذ باز جلد در حقیقت سوراخ هایی هستند که چربی جلد از آن خارج میگردد. این چربی جلد را نرم و ملایم میسازد. غدوات چربی، چربی جلد را تولید و از طریق دهانه فولیکول موی آن را به خارج افراز می نماید.
‏ کسانی که جلد چرب دارند غدد چربی معمولاً چربی فراوانی تولید می نمایند و برای اینکه چربی را تخلیه نماید با منافذ بزرگ‌تر ضرورت دارند . لذا کسانی که جلد چرب دارند معمولا دارای منافذ باز بزرگتر میباشند. عوامل دیگر منافذ باز جلد عبارتند از: پیری جلد، معروض شدن به شعاع آفتاب، عدم استفاده از فیس واش مناسب و زایل نشدن چربی جلد بعد از شستن و ارثیت میباشد.
‏ برای تداوی مسامات جلد یا منافذ باز جلد شیوه های مختلف تداوی وجود دارد که قرار زیر اند:
‏ #لیزر_درمانی: لیزر فراکشنال یکی از طریقه های موثر برای کاهش مسامات جلد یا منافذ باز جلد میباشد. معمولا ن برای تداوی منافذ باز جلد از لیزر فرکشنال استفاده می گردد، لیزر فراکشنال سبب تحریک فیبروبلاست ها و تولید بیشتر کلاژن گردیده و سبب می شود تا منافذ باز جلد کوچکتر گردند.
‏#پی_آر_پی: یکی از روشهای خوب تداوی منافذ باز جلد میباشد. در این طریقه خون خود شخص گرفته شده و بعد از جداسازی پلاسمای غنی از صفیحات دمویه این محصول دوباره به جلد روی زرق گردیده و با آزادسازی فکتورهای رشد سبب تحریک کلاژن سازی گردیده و جوان سازی جالب و کاهش مسامات جلد را به بار می آورد.
#‏فراکشنال_آر_اف: ‏یکی از میتود های دیگر تداوی مسامات باز جلد در شفاخانه جلدی آروین استفاده از فراکشنال آر اف است درین طریقه از ماشینی استفاده میگردد که سوزنهای باریک را داخل جلد نموده و همزمان امواج رادیو فریکونسی را آزاد و سبب تحریک کلاژن سازی، جوانسازی جلد و کاهش مسامات جلد میگردد.

داکتر محمد عارف عابد

داکتر محمد عارف عابد متخصص جلدی زیبایی دیپلوم تخصص جلدی در انستیتوت جلدی ( تایلند ) عضو انجمن متخصصین جلدی زیبایی هندوستان

No comments yet.

Add a comment