" />

زیبایی یک رویا نیست اگر مشکلات جلدی زیبایی دارید با ما به تماس شوید!

قبل از ظهر: شفاخانه جلدی زیبایی آروین، دهبوری کابل , 0768005356

بعد از ظهر: دواخانه فاضل عصری مقابل مبارک سنتر کوته سنگی کابل افغانستان , 0766005356

سنبله ۱۸

مواد مغذی برای سلامت جلد

Share Button

مواد مغذی برای جلد سالم
تعدادی از مواد مغذی موجود در غذاهای روزمره وجود دارد که برای سلامت جلد مهم بوده و جلد سالم نیاز به چنین مواد زیر مغذی دارد.

ویتامین A
به طور طبیعی ویتامین A، و یا رتینول، در روغن ماهی، کبد و محصولات لبنی یافت می شود. ویتامین A تولید شده توسط گیاهان بنام بتا کاروتن یاد شده و در میوه ها و سبزیجات زرد / نارنجی مانند زردک، ام ، زردآلو و و همچنین سبزیجات سبز مانند گشنیز، کرم و پالک یافت می شود. دوزهای بسیار بالایی از ویتامین A سمی هست، بنابراین از مصرف بیش از حد آن اجتناب کنید.

ویتامین B-2.
استرس سبب تشدید جوانی دانه میگردد و ویتامین B-2 اغلب برای کاهش استرس مفید است. غذاهایی با غلظت بالایی از B-2 شامل حبوبات، ماهی، شیر، تخم مرغ، گوشت و سبزیجات سبز برگ است.

ویتامین B-3
ویتامین B-3 در ممپلی، تخم مرغ، آووکادو، جگر و گوشت گاو یافت می شود، گردش خون را بهبود می بخشد، جلد سالم را ارتقا می دهد. همچنین سطح کلسترول را در خون کاهش می دهد و به سوخت و ساز پروتئین، قند و چربی کمک می کند و انرژی شما را از طریق استفاده مناسب از غذا افزایش می دهد.

ویتامین E
ویتامین E در بادام، ممپلی، دانه های آفتاب پرست، بروکلی، گندم و روغن های گیاهی یافت می شود. آنتی اکسیدانت قوی است که ازحجرات شمادر برابر اثرات رادیکال های آزاد محافظت می کند.

جست
حتی در مقادیر رقیق، زینک یا جست آنتی اکسیدانت برای تقویت سیستم معافیتی بدن، بهبود کلی سلامت – که البته در جلد منعکس می شود میباشد. زینک در تخم مرغ، حبوبات، مغزیات و سمارق یافت میشود.

داکتر محمد عارف عابد

داکتر محمد عارف عابد متخصص جلدی زیبایی دیپلوم تخصص جلدی در انستیتوت جلدی ( تایلند ) عضو انجمن متخصصین جلدی زیبایی هندوستان

Comments (۳)

Add a comment
 1. ۱۳۹۶-۰۶-۱۸
  تشکر داکتر صاحب محترم مثل همیشه واقعا عالی بود. پاسخ دادن
 2. ۱۳۹۶-۰۶-۱۸
  با تشکر از زحمات شما داکتر صاحب محترم یک سوال داشتم که آیا غذا سبب رفع چملکی پیشانی میگردد یا نه. جهان سپاس جمیل پاسخ دادن
  • ۱۳۹۶-۰۶-۱۸
   غذا سبب سلامت جلد گردیده و تغذیه مناسب میتواند از پیری زود رس جلد جلوگیری کند و لی نمیتواند پیری جلد که ایجاد گردیده است با غذا از بین برود بلکه میتود های مختلف تداوی وجود دارد که سبب رفع خطوط صورت میگردد. پاسخ دادن

Add a comment