" />

زیبایی یک رویا نیست اگر مشکلات جلدی زیبایی دارید با ما به تماس شوید!

از ساعت ۹ صبح الی ۶ عصر بعد از ظهر: شفاخانه جلدی زیبایی آروین، دهبوری کابل , 0786005356

جدی ۲۷

لیزر درمانی برای رشد مو

Share Button

ریزش مو عوامل مختلف و انواع گوناگون دارد ولی بیشترین عامل ریزش موی ریزش موی ارثی هورمونی است که ژن عامل آن میتواند به شما از پدر و یا مادر انتقال نموده و سبب ضعیف شدم مو ، مو رفتگی و بلاخره طاس شدن سر تان گردد.
درمانهای متنوع برای تداوی ریزش موی ارثی هورمونی  قابل دسترس و استفاده میباشد که از استفاده دواهای چون فینستراید، مینوکسیدیل شروع و تا مزوتراپی، میکرونیدلینگ، پی آر پی، و کشت مو متفاوت میباشد و نظر به شدت ریزش مو نوع ریزش مو و توقعات بیمار متغیر میباشد.
شیوه جدیدی که فعلا در تداوی ریزش مو ارثی هورمونی در آمریکا و اروپا استعمال میگردد و برای درمان اکثریت اشکال ریزش مو استعمال میگردد لیزر درمانی میباشد و درین شیوه تداوی از لیزر با سویه ضعیف استفاده میگردد که بدین جهت بنام low level laser therapy یا بصورت اختصاری بشکل LLLT  یاد میگردد. این شیوه تداوی برای تمام اشخاصی که در مراحل ابتدایی ریزش مو ارثی هورمونی  اند بیشتر مساعد میباشد. اگر شما میل دارید تحت درمان با لیزر درمانی ریزش مو قرار دارید معلومات آتی برای شما مهم میباشد.

image

مکانیزم تاثیر لیزر در تداوی ریزش مو

تحقیقات متعدد نشان داده که لیزر درمانی در پهلوی دواهای مجاز که برای ریزش موی ارثی هورمونی استفاده شده و نشان داده شده است که لیزر درمانی میتواند به شکل یک میتود کمکی ریزش موی ارثی هورمونی استفاده شده و سبب تقویه و رشد دوباره موها در مراحل ابتدایی ریزش مو گردیده و از ریزش بیشتر مو جلوگیری نماید.
در هنگام لیزر درمانی چی میشود؟
وقتی شما میخواهید تحت درمان لیزر درمانی قرار گیرید باید با متخصص جلدی که درین زمینه معلومات دارد مشوره نمایید. و توقعات تانرا در ین باره باو شان در میان گذارید متخصص جلدی در باره اینکه آیا واقعا لیزر درمانی برای شما موثر است و یا خیر و یا توقعاتی را که از تداوی دارید برای شما چنان نتایج را در قبال دارد و یا خیر معلومات خواهد ارایه نمود.

image

لیزر درمانی بری رشد مو

بعد از تاریخچه مکمل و دواهای که شما قبلا استعمال نمودید داکتر معالج تان شاید برای شما لیزر درمانی را تجویز کند.
در هنگام لیزر درمانی ماشین لیزر به سر شما قرار داده میشود این ماشین های چراغ های لیزر میباشد. چراغها شعاع لیزر را قدرت ضعیف نشاء ت میدهد که به جلد سر تان و نهایتا به پیاز موی تان میرساند.
شما هیچ احساس ناخوشایندی چون سوزش و یا درد در هنگام لیزر درمانی  نخواهید داشت مدت تداوی ۲۵ دقیقه وقت را در بر میگیرد. و تداوی هر یک هفته بعد تکرار گردیده و تداوی تا شش ماه ادامه میابد. که بستگی به شدت ریزش موی شما دارد. همزمان با لیزر درمانی شما نیاز دارید تا دواهای لازمه را که جهت رشد مو و جلوگیری از ریزش مو استعمال میگردد  در خانه مصرف کنید تا بهترین نتایج را از تداوی تان بدست بیاورید.
عوارض جانبی تداوی با لیزر چیست؟
لیزر درمانی جهت رشد مو برای سالیان متمادی در اروپا و آمریکا استفاده شده و مراجع رسمی استندرد  اروپا و سازمان غذا و دوا ی آمریکا را مصونیت آنرا تایید نموده اند.
لیزر درمانی بدون درد بوده و تا حال هیچ عوارض جانبی نا خواسته آن گزارش داده نشده است.
لیزر درمانی ریزش مو باید توسط کی صورت گیرد؟

با ابراز تشکر
داکتر محمد عارف عابد متخصص جلدی زهروی

داکتر محمد عارف عابد

داکتر محمد عارف عابد متخصص جلدی زیبایی دیپلوم تخصص جلدی در انستیتوت جلدی ( تایلند ) عضو انجمن متخصصین جلدی زیبایی هندوستان

Comments (۵)

Add a comment
 1. ۱۳۹۳-۱۱-۰۷
  از معلومات تان در مورد بسیار تشکر اگر امکان داشته باشه میخواهم که موهای خود را که در حالتی بدی قرار دارد با لیزر معالجه کنم اگر امکانات ان به شکل معیاری باشد و قناعت بخش باشد چرا که در افغانستان تمام عملیات ها و تداوی ها ناقص بوده فقد رد مودر پول مریض فکر میشود پاسخ دادن
 2. ۱۳۹۳-۱۱-۰۷
  Salam Dr. Sahib! Chon type farsi nadaram meram sari asly matlab ,man ki taqriban 60% moi haim rafta wa kamelan tas shoda ,shoma keshti moi ra tawseha mekonet ya ne , agar jawab Bali ast , dar hodeti chan masraf dara Ba tashakur پاسخ دادن
  • ۱۳۹۳-۱۱-۰۷
   خوب کشت در حالتی که شما قرار دارید شاید بهترین علاج باشد ولی میتود کاشت مو و کشت مو توسط شخص ماهر مهم بوده و مصارف آن مربوط به تعداد موی که ضرورت به کاشت دارد میباشد یک بار به شفاخانه جلدی زیبایی روز مراجعه و با متخصص کاشت مو مشوره نمیایید پاسخ دادن
 3. ۱۳۹۷-۰۵-۱۷
  ایا شما کاشت موی بدون جراحی دارید و اگر دارید چقدر هزینه دربر دارد لطفا در این باره معلومات بدهید تشکر پاسخ دادن
  • ۱۳۹۷-۰۵-۲۹
   بخش کاشت مو بزودی فعال میشود دوباره مشوره کنید. پاسخ دادن

Add a comment