" />

زیبایی یک رویا نیست اگر مشکلات جلدی زیبایی دارید با ما به تماس شوید!

از ساعت ۹ صبح الی ۶ عصر بعد از ظهر: شفاخانه جلدی زیبایی آروین، دهبوری کابل , 0786005356

اسد ۲۳

عوارض جانبی هایلایت و مش نمودن موها

Share Button

تهیه شده توسط کمیته علمی شفاخانه جلدی آروین
با وجودی اینکه درین روز ها علاقمندی زیادی به رنگ نمودن مو ها روز تا روز افزایش میابد. اما متاسفانه رنگ نمودن مو ها خصوصا اگر رنگ مو روشنتر از رنگ اصلی مو باشد زیان های شدیدی را به ساقه مو وارد مینماید.
چون برای اینکه مو های رنگ های روشنتر را بگیرند لازم است ابتدا رنگ سیاه موی توسط مواد کیمیاوی قوی از بین برده شده بعدا مو ها را رنگ کنند.
مواد کیمیاوی فوق باید یک زمان مشخص به تماس مو ها بوده و بعدا شسته شود. استفاده از مواد بیکیفیت و یا تماس طولانی مدت این مواد با مو ها میتواند سبب آسیب به ساقه مو ها گردیده و کوتیکل یا پوش محافظوی مو را تخریب کنند که در نتیجه مو شکنند گردیده سبب شکستن و رفتن مو و موخوره گردد.
اگر عکس العمل شدید تر باشد میتواند سبب تخریب قوی مو ها گردیده و مو ها شکل ریشه جواری را بخود بگیرد که به آهستگی و حتی با تماس و شانه نمودن میریزند.
پس برای اینکه از این مشکل در امان باشید نکات آتی را مد نظر گیرید:
۱. مو های تانرا با رنگ تیره تر از رنگ اصلی آن رنگ کنید.
۲. اگر مو های تانرا دیکلره یا رنگ زدایی میکنید به کیفیت مواد و مدت تماس آن با مو های تان توجه کنید.
۳. از تماس مود دیکلره با جلد سر تان خوداری کنید.
۴. بهتر است کسی تجربه کافی در دیکلره داشته باشد مو های تان را هایلیت کند.
۵. به تاریخ انقضاء مواد دیکلره توجه کنید.
وقتی مو های تان بعد از رنگ نمودن و یا دیکلره نمودن شکنندگی پیدا میکند و تخریب میگردد چه باید کنید؟
۱. تشویش نکنید شکنندگی مو ها موقتی بوده و چون پیاز مو در اثر رنگ نمودن آسیب نمیبیند مو ها دوباره رشد نموده و حجم اولیه موی تانرا میتوانید دوباره حاصل کنید.
۲. از شستن زیاد پرهیز کنید. چون مو های آسیب دیده است شستن بیشتر مو ها میتواند به مو ها بیشتر آسیب رسانیده و شکنندگی آنرا افزایش میدهد.
‏۳. روزانه مو های تانرا با روغن زیتون چرب نمایید.(خصوصا قبل از شستن مو ها)
‏۴. چون تار های مو سست و ضعیف شده است شما هر قدر کوشش کنید با شانه ننموون و نشُستن آنرا نگاه کنید متاسفانه مفید نیست. و شما باید حوصله داشته باشید تا با گذشت زمان مو های ازدست رفته را به دست آورید.
‏ عوارض جانبی دیگری که از سبب رنگ نمودن و هایلیت بوجود می آید. شامل حساسیت های جلدی به رنگ مو و مشکلات صحی مانند سرطان های خون و مثانه است که تحقیقاتی زیادی درین باره انجام یافته بعضی تحقیقات ارتباط رنگ موی را سرطانها فوق تایید نموده در حالیکه تعداد دیگر آنرا رد نموده اند. همچنان رنگ نمودن مو نظر به احتمالات اینکه بالای طفل در داخل رحم تاثیرات ناگوار دارد در زمان حاملگی توصیه نمی گردد.
‏#نوت: بخاطر داشته باشید تمام عوارض که فوقا ذکر گردید در تمام مصرف کنندگان رنگ موی بوجود نمی آید. یکتای کمی از کسانی که رنگ موی و هایلیت می کنند ممکن است نصاب این حالات گردند.

داکتر محمد عارف عابد

داکتر محمد عارف عابد متخصص جلدی زیبایی دیپلوم تخصص جلدی در انستیتوت جلدی ( تایلند ) عضو انجمن متخصصین جلدی زیبایی هندوستان

No comments yet.

Add a comment