" />

زیبایی یک رویا نیست اگر مشکلات جلدی زیبایی دارید با ما به تماس شوید!

از ساعت ۹ صبح الی ۶ عصر بعد از ظهر: شفاخانه جلدی زیبایی آروین، دهبوری کابل , 0786005356

جوزا ۱۷

تاثیرات خوب بادرنگ بالای جلد

Share Button

تاثیرات بادرنگ بالای جلد
بادرنگ سبزی، سبزی است که بسته کامل ویتامین ها، منرالها، انتی اکسیدانت سیلیکا و دیگر ریز مغذی ها میباشد، بادرنگ داری ۹۴ فیصد آب ۶ مواد مغذی و فایبر میباشد.

ویتامین ها ک منرال های بادرنگ در زیبایی و سلامتی جلد زیاد رول داشته و با خاصیت انتی اکسیدانت آن ( lignans) جلد را از تاثیرات مضر شعاع آفتاب محافظت نموده و در حفظ جوانی و شادابی جلد رول دارد. سیلیکا یکی از منرال های مهم بادرنگ بوده که دارای تاثیرات جوانسازی جلد بوده نوشیدن جوس بادرنگ میتواند یک معجون خوب برای حفظ و بازیافت جوانی جلد تان باشد منصور اگر جوس بادرنگ رو با با آب لیمو مخلوط گردد.
‏همچنان منرال ها و گروپ ویتامین های ب موجود در بادرنگ خصوصا بیوتین میتواند از شکنندگی ناخن جلوگیری کند‌.
مقدار زیاد آب بادرنگ سبب آبرسانی جلد شده و آب بادرنگ به آهستگی نسبت به آب عادی جذب گردیده و سبب میگردد شما را از تشنگی های شدید خصوصا در موسم گرم و ناههای رمضان محافظت کند.
‏ مقدار زیاد فیبر های غذایی پوست بادرنگ در سلامت سیستم معرفی شما رول داشته و سبب کاهش قبضیت شما میگردد. همچنان موجودیت اریسین در هضم غذا رول داشته و در سلامتی سیستم هاضمه تان مفید است. همچنان فایبر های بادرنگ سبب جلوگیری جذب کلسترول گردیده و در وقایه از امراض قلبی رول دارد.
‏ تاثیرات ضد التهابی بادرنگ میتواند در کاهش درد ناشی از التهابات جلدی مفاصل اهمیت داشته باشد.
‏از مزایای خوب بادرنگ اینست که با وجود که پر از زیر مغذی ها است دارای کالدری کمتر بوده و با وجود منفعت زیاد صبح سبب افزایش وزن نمیگردد حتی خوردن آن چون سبب سیری میشود در کاهش وزن موثر است.
‏بادرنگ داری موادی بنام cucurbitacin بوده که در وقایه از سرطان رول مهم دارد.
‏ماسکهای های جلدی:
‏خوردن بادرنگ به مراتب مفید تر است از استفاده از ماسک بادرنگ با داشتن فواید قبلا ذکر گردید حیف است چون متاسفانه مواد مغذی آن از طریق جلد جذب نمیگردد.
‏اما استفاده از بادرنگ به شکل زیر میتواند در زیبایی جلد موثر باشد.
‏۱. گذاشتن یک تکه بادرنگ سرد شده در یخچال بالای چشم ها میتواند در کاهش پندیدگی و سیاهی دور چشم موثر باشد.
‏۲. اگر شما در آفتاب زیاد بودید و احساس سرخی و سوزش روی میکند و یا به آفتاب سوختگی مصاب شده آید ماسک بادرنگ رنده شده میتواند سبب سرد ساختن جلد گردیده و در التهاب و سرخی جلد تان موثر باشد همچنان با کاهش التهاب سبب کاهش لکه های جلدی نیز میگردد.
‏طرز استفاده بادرنگ:
‏آبرسانی جلد
‏۱. نوشیدن جوس بادرنگ.
‏۲. نوشیدن دوغ بادرنگ
‏۳. خوردن بادرنگ با پوست آن
‏کاهش وزن
‏خوردن یک بادرنگ کامل قبل از هر وعده غذایی با پوست آن.
‏جوانسازی جلد
‏برای سلامتی جلد مو ک ناخن از جوس بادرنگ و لیمو استفاده کنید.
No comments yet.

Add a comment